ücretsiz backlink kaynakları
30 Nisan 2020 Yazarı taliptuncer 0

Ücretsiz Backlink Kaynakları

Ücretsiz Backlink Kaynakları size önemli seviyedeki ve kesinlik bağlantı almanız gereken siteler  paylaşacağım fakat otomatik araçları kullanıcam diyorsanı bunu hemen yapmayın siteniz açılalı 4 ay olduysa manuel olarak 500’den fazla bağlantınız var ise gerekli olmasa kullanmak istiyorsanız bu hazır araçları www.backlinkr.net gibi siteden 2500’e yakın bağlantı alabilirsiniz bu siteler spam skoru vermez.

Eğer makul seviyede bağlantılarınız varsa fakat DA puanınızı arttırmak hatta düşürebilir çünkü bu sitelerdeki bağlantıların bir kısmı silinecektir kalıcı ve DA puanı çok yüksek siteler değildir. Size tavsiyem aşağıdaki listedeki sitelere kaydınızı bir gün de değil tabi bir kaç günde eklenmesini sağlarsanız sitenizin gelişimine çok olumlu etki yapacaktır.

ücretsiz backlink kaynakları

ücretsiz backlink kaynakları

Site iyi bir Ücretsiz Backlink Kaynaklarından birini söyleyeyim bu sayfanın altına yorum yaparak backlink alabilirsiniz. Eğer siteniz +18 ve uygunsuz içerik barındırmıyorsa kabul edilecektir.

Ücretsiz Backlink Kaynakları Listesi

Aşağıdaki sitelerimiz kalite bağlantılar alabileceğiniz platformlardır buralara kayıt olarak sitenizi otoriter bir hale getirebilirsiniz.

facebook.com anti seo nedir

facebook

Facebook

1) Facebook.com (DA 100) Bu, dünyadaki en güvenilir ve en çok kullanılan sitelerden biridir, bu nedenle ana sitenizin Facebook’tan bir bağlantı aldığı verilir. Bir işletme her başladığında, her zaman bir Facebook sayfası oluşturur ve siz de öyle yapmalısınız. Şöyle düşünün firma kurdunuz ve vergi numaranız yok bu mümkün müdür?

twitter.com anti seo nedir

twitter

Twitter

2) Twitter.com (DA 100) Twitter hakkında yeterince söyleyemezsiniz. Profil oluşturmak çok kolay ve buraya da bir bağlantı koymak. Bir başka kitlesel popüler büyük web sitesi, bu karşılaşacağınız en güvenilir platformlardan biridir. En büyük ilk 3 sıradaki bilinen be kullanılan sitedir, kesinlikle firmanıza ait bir sayfa olmalıdır.

youtube.com anti seo nedir

youtube

YouTube

3) YouTube.com (DA 100) Google’a ait olmak, bir YouTube kanalı oluşturmak yalnızca kanallarına 1 backlink koymakla kalmaz, aynı zamanda kanal sayfasına 4 adede kadar bağlantı eklemenizi sağlar. Bu, web sitenize ve bu yayında listelenenler gibi diğer sosyal medya sitelerine bağlantı vermek için harika. Sitenize ait sayfada bir video reklamı yaparak müşteri potansiyelinizi arttırabilirsiniz.

google.com-business anti seo nedir

google

Google.com/business

4) Google.com/business (DA 100) Yerel istemci SEO danışmanlığı yapıyorsanız, her işletme kendi Google My Business sayfasını kuruyor olmalıdır. Bağlantı almanın Google’ın kendisinden daha iyi bir yolu var. Tüm bilgileri mükemmel bir şekilde doldurduğunuzdan emin olun. En önemli sayfalardan biri doğal aramalarda ayrı olarak çıkmanızı sağlayan platforma kesinlikle kayıt olunuz.

linkedin.com anti seo nedir

linkedin

Linkedin

5) Linkedin.com (DA 100) Diğer iş düşünen bireylerle ağ kurmak ve tanışmak için en popüler web sitesi, bunun bir etki alanı otoritesi 100 web sitesi olması şaşırtıcı değildir. Milyonlarca insan bu tohum sitesini sadece başkalarıyla tanışmak için değil, kendi web sitelerine bağlantı vermek için kullanıyor. Kişisel sayfanız vardır burada firma sayfanızı da oluşturabilirsiniz.

pinterest anti seo nedir

pinterest

Pinterest

6) Pinterest.com (DA 100) Burası sahneye çıktı ve o zamandan beri sosyal medya sitelerine kadar büyük bir güç merkezi oldu. Profilinizi oluşturduğunuzda, bağlantınızı ana sitenize geri koyabilir ve ayrıca doğrulanmasını sağlayabilirsiniz. Diğer sitelerinizi de sabitlediğinizden emin olun. Artık instagram gibi görsele önem verilmekte bu sitemizde sadece fotoğraf paylaşımının olduğu websitedir.

reddit anti seo nedir

reddit anti seo nedir

Reddit.com Ücretsiz Backlink Kaynakları

7) Reddit.com (DA 99) En popüler sosyal rezervasyon markalama sitelerinden biri olan Reddit, size ücretsiz bir profil hesabı oluşturma imkanı sunuyor. Burada ana sitenizin bir yer imi oluşturmak, yüksek bir DA web sitesinden bir backlink almak çok da kötü değil. Kaliteli bir sitedir, çok fazla fayda sağlayacaktır. Firmanızın dijital medyada gelişimine destek verecektir.

delicious anti seo nedir

delicious

Delicious

8) Delicious.com (DA 98) En popüler sosyal yer imi web sitelerinden biri olan Delicious size işletmeniz hakkında bir açıklama ekleyebileceğiniz ve ana sitenize harika bir bağlantı ekleyebileceğiniz bir profil sunar. Pek bilinmez Türkiye’de fakat en kaliteli sitelerdendir. Bu yüzden hesabınızın olması rakiplerine fark atmanızı sağlar. Delicious com u Tavsiye ederim.

stumbleupon anti seo nedir

stumbleupon

Stumbleupon

9) Stumbleupon.com (DA 98) Şimdiye kadar söyleyebilirsin, sosyal yer imi web siteleri sadece çok popüler değil, aynı zamanda çok yüksek otoritedir. Bu siteyle ilgili şey, diğer sosyal medya profillerinizi buna eklemek ve ana sitenize yer işareti koymaktır, bu size tonlarca bağlantı sağlar. Artık Wix olarak faaliyet göstermektedir.

vimeo anti seo nedir

vimeo

Vimeo

10) Vimeo.com (DA 98) YouTube’un hemen arkasındaki dünyanın en popüler video paylaşım sitelerinden biri olan Vimeo, profilinize bir ton geri bağlantı eklemenize izin verdikleri için harika. ana sitenizde diğer tüm profillerinizi de eklediğinizden emin olun.

tumblr anti seo nedir

tumblr

Tumblr

11) Tumblr.com (DA 98) Bazıları buna Web 2.0 diyebilir, ancak Tumblr’ın çok büyük bir güç merkezi olduğu kuşkusuz. Bir profil oluşturun ve diğer profillerinize bağlantılar eklemeye başlayın, bu size büyük bir web sitesinden büyük bir sosyal yığın sağlar (Yahoo’ya ait olmak sadece bir avantajdır).

instagram Ücretisz Backlink Kaynakları

instagram Ücretisz Backlink Kaynakları

Instagram

12) Instagram.com (DA 97) Artık Facebook’a ait olan Instagram, akıllı telefonunuzda bulunan ve fotoğraflarınıza filtre eklemenize ve harika görünmelerine yardımcı olan ana uygulamadır. 97 DA değerinde, telefonunuzda bir profil oluşturun ve web sitenize backlink’inizi eklediğinizden emin olun.

disqus anti seo nedir

disqus

Disqus.com Ücretsiz Backlink Kaynakları

13) Disqus.com (DA 97) Disqus, varsayılan yorumlama sisteminin yerine WordPress gibi web sitelerinde ana yorumlama sistemi olarak bir yarışmacı olmaya başladı. Disqus profiliniz, backlink’inizi bu harika web sitesine yerleştirme şansı verir.

slideshare anti seo nedir

slideshare anti seo nedir

SlideShare.net Ücretsiz Backlink Kaynakları

14) SlideShare.net (DA 95) Powerpoint ve açılış notu sunumları gibi şeyleri paylaşmak için bu harika site, Slideshare aynı zamanda ana sitenize geri bağlantı ve aynı zamanda Twitter, Facebook ve LinkedIn profillerine bağlantı sağlar.

yelp anti seo nedir

yelp anti seo nedir

Yelp.com Ücretsiz Backlink Kaynakları

15) Yelp.com (DA 94) En popüler çevrimiçi inceleme sitelerinden biri olan Yelp profili olmadan yerel bir işletmenize sahip olamazsınız. Yelp, herhangi bir işletmenin ücretsiz bir hesap oluşturmasına ve ana sitenize bağlantı gibi şirket ve işletme bilgilerini oluşturmasına izin verir.

dailymotion anti seo nedir

dailymotion anti seo nedir

DailyMotion.com Ücretsiz Backlink Kaynakları

16) Dailymotion.com (DA 94) Dünyanın en iyi video paylaşım sitelerinden biri olan Dailymotion, YouTube kanal sayfasında görünenlere benzer şekilde, diğer 5 sosyal medya web sitesini de ekleyebilirsiniz, bu yüzden ana sitenizi eklediğinizden emin olun , diğer 4 sosyal profille birlikte.

soundcloud anti seo nedir

soundcloud

SoundCloud.com Ücretsiz Backlink Kaynakları

17) Soundcloud.com (DA 93) Bu güç evi ses paylaşım sitesinden bir backlink almak ister misiniz? Peki, bunun yerine birçok linke ne dersiniz! SoundCloud, bir ton diğer sosyal medya profillerinizi eklemek için mükemmeldir, bu da sosyal istiflemenizi çok daha güçlü hale getirir.

behance anti seo nedir

behance

Behance.net Ücretsiz Backlink Kaynakları

18) Behance.net (DA 92) Bu size şimdi tanıdık gelmeyebilir, ancak bundan sonra cephaneliğinizde tutacağınız biri olacak. Behance, yaratıcı tasarımcıların iş. Aynı zamanda birden fazla bağlantı eklemenizi sağlar.

diigo anti seo nedir

diigo

Diigo.com Ücretsiz Backlink Kaynakları

19) Diigo.com (DA 92) Bu popüler sosyal yer imi web sitesi, bir şirket sayfası ve bir profil sayfası sunarak, tüm sosyal sitelerinize ve ana site de.

 

scribd anti seo nedir

scribd

Scribd.com Ücretsiz Backlink Kaynakları

20) Scribd.com (DA 92) Bu süper popüler kitap okuma sitesi, ana sitenize veya bu konudaki başka bir sosyal profil sitesine geri dönmek için güçlü bir yüksek alan adı otoritesi bağlantısı sunar. Scribd, her SEO’nun sıralamalarında yardımcı olması için kullanması gereken sitelerden biridir.

deviantart anti seo nedir

deviantart

DeviantArt.com Ücretsiz Backlink Kaynakları

21) DeviantArt.com (DA 92) Bu favorilerimden biri. Deviantart, yaratıcı sanatçıların şaşırtıcı çalışmalarını sergilemelerini sağlayan harika bir sitedir. En iyi yanı, profilinizde web sitenize geri dönmek için kullanabileceğiniz canlı bir bağlantı bulunmasıdır. Birisi alan adı yetkilisi 92 mi dedi?

about anti seo nedir

about

About.me Ücretsiz Backlink Kaynakları

22) About.me (DA 90) Kendiniz veya müşterileriniz için geri bağlama kampanyanıza başlar başlamaz, About.me profilinizi oluşturmaya geçmelisiniz. Sadece yeteneklerinizi sergilemenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda diğer birçok sosyal mülkünüzle de bağlantı kurar.

flavors anti seo nedir

flavors ücretsiz backlink kaynakları

Flavors.me Ücretsiz Backlink Kaynakları

23) Flavors.me (üretilmiyor) (DA 89) Bu About.me. Flavors.me’de benzer bir konsept bulacaksınız, ancak ana sitenize bir bağlantı yerleştirmenize ve diğer sosyal mülklere de bağlanmanıza izin veren bu süper popüler site ile yanlış gidemezsiniz. Pek bilinmeyen bu sitede üyeliğinizin olması demek farklı bir IP bağlantı almanız ve farkınızın olması demektir. Güncel olarak artık kapalıdır, sitelerine girdiğimizde kalıcı olarak durdurulduğunu göreceksiniz bu sebeple bunu geçebiliriz.

moz anti seo nedir

moz

Moz.com Ücretsiz Backlink Kaynakları

24) Moz.com (DA 88) Hepimiz Moz’u tanıyoruz. Ayrıca hepimiz Moz’un bize tüm bu DA değerlerini ilk başta veren çok popüler Open Site Explorer’ı biliyoruz. Ancak Moz profilinizin web sitenize ve Twitter, Facebook vb. Sitelerinize geri dönmek için harika bir yer olduğunu da biliyor muydunuz? Ücretli üyelik olduğu için bedel ödemeden sadece link almak için kayıt olunuz.

storify anti seo nedir

storify

Storify.com Ücretsiz Backlink Kaynakları

25) Storify.com (Üretimi durduruldu) (DA 87) Bu büyük içerik iyileştirme sitesi, profilinizin ayrıntılar bölümünden web sitenize geri bağlanmanıza olanak tanır. Daha da iyisi, diğer web sitelerinizin tonlarını da işaretleyebilmeniz ve tüm önemli mülklerinize geri dönen bu canavar sayfasını oluşturmanızdır.

iconosquare anti seo nedir

iconosquare

IconoSquare

26) Iconosquare.com (DA 86) Bu, Instagram profilinize biraz eklenmiştir. Iconosquare, Instagram hesabınızla ilgili önemli metrikleri almanıza ve bunları herkese açık olarak göstermenize olanak tanır. Diğer temiz şey ise, backlink’iniz bu sayfada da gösteriliyor.

crunchbase

crunchbase

CrunchBase

27) Crunchbase.com (DA 86) İster kendi ajansı işiniz, ister çalıştığınız bir müşteri olsun, buradan bir şirket profili alın. Sadece ürünler, ekip üyeleri ve daha fazlası gibi bilgileri eklemekle kalmaz, buradan da sulu bir backlink alabilirsiniz.

scoop.it

scoop.it

Scoop

28) Scoop.it (DA 86) Scoop.it’te hesabınızı oluşturmak son derece kolaydır ve size bir sosyal alan istifleme canavarı vererek, diğer sosyal profillerinizi sitede işaretleme şansı verir. Ana sitenizi profilinize de eklediğinizden emin olun. Firmanız için yapmanız gereken buradaki güvenilir ve üst segment güçlü otoriter sitelere üyelik açmakla birlikte benim sunduğum hizmetten yararlanmanızdır çünkü ne kadar kaliteli de olsa sadece backlink almak yeterli olmayacaktır.

instapaper antiseo nedir

instapaper

InstaPaper

29) Instapaper.com (DA 85) Instapaper’ı seviyorum çünkü en temiz ve minimalist web sitesi yer imi araçlarından biri. Ancak bu üst katman altında, tüm bağlantılarınızın kırpılmasını ve orada alınmasını sağlayan süper güçlü bir sitedir.

wattpad anti seo nedir

wattpad

WattPad

30) Wattpad.com (DA 79) Pek çok insan Wattpad’i duymadı, ancak DA 79 için bu site sonuçta kötü değil. Görüyorsunuz, bu çok büyük bir okuyucu ve yazar topluluğu ve ayrıca web siteniz için güzel bir geri bağlantı ile bir profil oluşturmanıza izin veriyor. Şimdi o kadar kolay değildi.

envato.com

envato.com

Envato

31) Envato.com (DA 78) Şüphesiz eklentiler, temalar, videolar, stok görüntüler ve daha fazlası için en popüler ve en iyi çevrimiçi pazar yerlerinden biri olan bu site, size sadece bazı bilgileri koyamayacağınız bir profil sayfası sunar senin hakkında, ama senin de geri bağlantıların.

rebelmouse

rebelmouse

RebelMouse

32) Rebelmouse.com (DA 75) En iyi içerik iyileştirme sitelerinden biri olan Rebelmouse’u bir Pinterest gibi düşünün. Daha da iyisi, tüm web sitelerinizi ekliyor musunuz ve şimdi Rebelmouse’u bağlantılar ile çalıştırdığınızda, suyu diğer sitelerinize de geçiriyorsunuz.

aboutus.org anti seo nedir

aboutus

Aboutus

33) Aboutus.org (DA 72) Özel bir profil oluşturmanıza izin veren düzgün bir küçük web sitesi, bir profil oluşturmak o kadar da kötü değil, içeriği biçimlendirmek için bazı html kodlama becerilerini kullanabilirsiniz, ancak bir kez ayarladıktan sonra, sadece ana sitenizi eklemekle kalmaz, diğer bazı bağlantıları da açar.

authorstream anti seo nedir

authorstream

AuthorStream

34) Authorstream.com (DA 72) Authorstream’i Slideshare gibi düşünebilirsiniz, onun powerpoint ya da keynote gibi sunumları yükleyebileceğiniz bir web sitesidir. Hesabınızı oluşturduğunuzda, bağlantınızı açın ve sitenizin bir iç sayfasına bağlanacak kadar iyi.

pearltrees anti seo nedir

pearltrees anti seo nedir

Pearltrees Ücretsiz Backlink Kaynakları

35) Pearltrees.com (DA 71) Bir başka popüler içerik iyileştirme web sitesi, bu neredeyse Rebelmouse kadar güçlü, bu yüzden aynı şeyi yaptığınızdan emin olun ve tüm sosyal profillerini ekleyin ve bağlantı suyunu almak için bu kötü çocuğu güçlendirin tüm özelliklerinize de akıyor.

Rehber Kaydı için Adresler

Aşağıdaki adreslere firmanızı kayıt ederek sitenizin iyi bir bağlantı almasına yardımcı olursunuz otomatik araçlardan kaçının faydadan çok zarar vermektedir, doğal olandan yana olun manuel olarak linki ekleyin. Seo Firmaları çok fazla önem vermese de bu konu sizin üst sıralarda bulunmanıza etki eden faktörlerden biridir, denedim ve gördüm bir çok farklı sitede sonuç olarak kesinlikle

 1. www.firmarehberi.com
 2. www.firmasayfasi.com
 3. www.firmaonline.com.tr
 4. www.webrehberi.net
 5. www.bulurum.com
 6. www.turk5.com
 7. www.sektorrehberim.com
 8. firmabulur.com
 9. www.ucretsizfirmaekle.name.tr
 10. www.is-yeri.com
 11. www.yetita.com
 12. iyifirma.com

Dikkat etmeniz gereken nokta SEO işlerinde acele etmemeniz ve profesyonel bir kişi ile çalışmanız. Web sitesi yaptırmak istiyorsanız irtibat kurunuz.

Her türlü soru ve önerileriniz için iletişime geçiniz sitenize bağlantı almak için aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz, kurumsal seo danışmanlığı hizmeti için taleplerinizi bekliyorum.

Ücret ödemeden bağlantı alın.

Ücretsiz Backlink Kaynakları , yazan: Talip TUNCER