seo açılımı nedir
8 Mayıs 2020 Yazarı taliptuncer 1

Seo Açılımı Nedir

Seo açılımı nedir, SEO Search Engine Optimization Türkçesi Arama Motoru Optimizasyonudur.

Diğer makalelerime bakıp Arama motoru Arama Motoru Optimizasyonunun ne olduğu neler yapılması gerektiğine dair bilgileri bulabilirsiniz.

seo açılımı nedir

seo açılımı nedir

Arama motoru optimizasyonu, web sitelerini arama motorlarının daha rahat bir şekilde anlayabilmesine “taramasına” olanak sağlayacak şekilde arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilerek “web sitesinin optimize edilmesi” hedeflenen anahtar kelimelere ait arama moturu aramalarında yükseltilmesidir. İngilizcede ve Türkçede kısaca SEO (Search Engine Optimization) olarak ifade edilmektedir. Arama motorları arama sonuçlarının suistimal edilmemesi için bu kriterleri yayınlamamaktadır, ancak bazı ipuçları verilerek en azından nelerin yapılmayacağı konusunda bilgi vermektedir. İnternetin günlük yaşamda ve ekonomik anlamda gücünün artması neticesinde hızla yaygınlaşmaya başlamıştır. Dijital pazarlamanın bir alt koludur. (kaynak wikipedia)

seo açılımı nedir Arama Motoru Uyarlamasıdır

Seo Açılımı Nedir Search Engine Optimization ingilizce kelimenin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir. Bununla ilgili bir çok bilgiyi sitemde bulabilirsiniz.

SEO açılımı nedir Türkçesi

Türkçe SEO açılım

Çok sık kullanılan sözcüğümüzün tam Türkçe hali için bir kısaltma yok bu sebeple halen ingilizce kısaltması yaygın olarak kullanılmaktadır. Okunurken ceo si o olarak seo ise se o olarak okunur, telaffuz edilirken çok karıştırılan iki kelime.

Talip Tuncer