ortalama ziyaretçi süresi
3 Mayıs 2020 Yazarı taliptuncer 0

Ortalama Ziyaretçi Süresi Nedir?

Ortalama Ziyaretçi Süresi Nedir Bildiğiniz üzere arama motorlarının bir algoritması vardır ve bu yapı ile bazı siteler 1. bazı siteler 2. olmuştur. Kabaca iki siteyi baz alırsan Seo Analizi sonucunda pagerank PR aynı Alexa değerleri aynı Domain Rating aynı ise içerik olarak birbirlerine yakın ise GOOGLE YANDEX nasıl karar verecek hangi sitenin 1. olacağına işte bu noktada yani ilk öncelik olmasa da en ufak ayrıntıda sitenize gelen ziyaretçilerin aradıklarını bulup bulamadığı ile alakalı eğer ortalama oturum süresi 1sn ise kayda değer bir bilgi yok demektir fakat 30sn ve üstü ise bu noktada içeriğin dolu olduğu anlaşılır ve yukarıya doğru aramalarda tırmanır.

İlk etapta önemsiz gibi görünen ve bir yarıştaki burun farkıyla yarışı kazanmak gibi bir ince detaydır.

ortalama ziyaretçi süresi

ortalama ziyaretçi süresi nedir

Her Oturum Başına Gösterilen Sayfanın Sayısı

Her bir oturum olarak analiz edilen veri toplam sitenizde sayfaların kaçının gösterildiğidir. İlk başta dediğim gibi bu konu detayın detayıdır fakat rekabet çok yüksek ise önem kazanmaktadır. Burada sitenizde bulunan sayfaların içerikleri kaliteli mi değil mi anlaşılmaktadır. Yani WebSitenize gelen bir kişi menüden diğer sayfalara geçiş yapıyor mu yapmıyor mu? Sonuç olarak içeriklerinizin özgün zengin ve kaliteli olmasını sağlayın.

Ortalama Ziyaretçi Süresi Nedir Nasıl Arttırılır?

Sitenize kullanıcı çekmek ayrı bir konu bu çeşitli yerlerde linkinizi paylaşarak farklı platformlara reklam vererek kullanıcılar sitenize giriş yapabilir. Bizim bu nokta gelen kullanıcıların sitenizde nasıl uzun vakit geçirebileceğidir, bununla ilgili oturum süresini arttırmak için aşağıdaki maddeleri dikkate almanızı isterim.

  • Sayfanızda bulunan yazının 400 kelimeden fazla olmalı,
  • Her sayfanız en az 1 fotoğraf barındırmalı,
  • Toplam sayfa sayınız en az 50 olmalı,
  • İletişim sayfanızda mesaj gönder kısmı olmalı,
  • Ziyaretçilerin yorum yapabileceği alanlar olmalı,
  • Siteye gömülü video paylaşımı yapılmalı,
  • Dosya indirme esnasında 5sn bekletilmeli,
  • Kesinlikle hit programı kullanılmamalı,
  • sitenize yorum yapılması için forum sitelerinde link paylaşımı yapılmalı,
  • İlginç bilgiler ile tüm sayfaların ziyaret edilmesi sağlanmalı,

daha bir çok yöntem denenebilir fakat siz doğal davranmaktan vazgeçmeyin ve ihtiyacınız varsa da Kurumsal seo danışmanlığı yapan bir kişi olan seo uzmanı ile iletişime geçin. Web sitesi sizin vücudunuz gibidir uzun ömürlü sağlıklı olması için katkı maddesi yapay sağlıksız beslenmemelidir. En çok yapılan hata hemen 1. sırada olayım ve tüm rakipleri geçeyim, sabırlı olmak zorundasınız ve dikkatli davranmalısınız. Bu işimiz biraz zaman isteyen bir iştir.

OTURUM SÜRESİ Ortalama Ziyaretçi Süresi Nedir Adlı Makalemiz

Ortalama Ziyaretçi Süresi Nedir? Sorumuza böylelikle cevap almış bulunmaktayız. Tüm kafanıza takılan soruları olabildiğince tecrübelerime dayanarak cevaplayacağım. Bunun için e-posta gönderebilir veya aşağıdaki yorum kısmında sorabilirsiniz.

ortalama ziyaretçi süresi nedir ,bilgiler için makalelerimi okuyun oturum süresi , tüm sorular ve bilgi almak için lütfen e posta ile irtibat kurunuz, e-posta iletişim sayfası.