Organik Hit Nedir
28 Nisan 2020 Yazarı taliptuncer 3

Organik Hit Nedir?

Organik Hit Nedir ?

Organik Hit Nedir sorusunun cevabı kısaca yapay olarak siteye giriş sağlanmasıdır. Yani yazılımcı tarafından bot yazılır ve bu botlar belirlenen zaman, süre ve sıklığa göre web sitesini ziyaret ederek sitenin popüleritesi arttırılır. Bu Organik hitler sosyal medyadan ( Facebook, instagram, twitter, pinterest…), doğrudan siteye veya arama motorlarından anahtar kelime aratılarak girişi sağlanır. Organik Hit Nedir dediğimizde bu koşullarla siteye girişi sağlayan botlar olduğunu görürüz. Bunlar için çeşitli programlar ve çeşitli siteler mevcuttur.

Organik Hit Nedir

Organik Hit Nedir

Organik Hit Zararlı mıdır?

Belirtmek isterim ki doğru olan doğal olandır yani sizin sitenize gelen ziyaretçilerinizin yaptığınız reklamlardan gelmesi bunlar google adwords olabilir sizin sitenizin konusu ile alakalı bir siteye verdiğiniz reklam veya forumlarda yaptığını tanıtımlar ile. Bir an düşündüğünüz nokta siteme hiç ziyaretçi gelmiyor bu sebeple iyi bir konumda değilim. Kesinlikle yanlış olan bu düşünce ile büyük bir hata yapabilirsiniz yani ani değişen ve kullanıcı oturum sürenizi düşüren bilinçsiz bir sitenize trafik almanız sitenizin spam scorunu arttıracak bir an yükseliyor gibi olup bir daha olduğunuzu konuma gelmek için çok daha fazla çabalamanız gerekmektedir.

Kısaca para vererek hit almanıza hiç gerek yok ama illa da alacağım diyorsanız mevcut hitinizin iki katını 1 ay içerisinde geçmeyin maksimum da 3 katına çıkın. Dikkat etmeniz gerekn konu hit sağlayıcısının ne kadar detaylı özelliklerle hiti gönderebiliyor olmasıdır yani 1 milyon hiti bedava da verseler almayın .

Organik Hit Nedir ?

Organik Hit

Organik Hit

TRAFİK KAYNAKLARI NEDİR?
 • Arama Motorlarından Giriş Yapılması ( Google, Yandex, Bing, Baidu, Yahoo ),
 • Google Adwords – Paralı reklam ile sitenize hit sağlanması,
 • Sosyal Medyalarda bulunan sitenizin linkine tıklanılması,
 • Sosyal Medyalardaki para ile verdiğiniz reklamlar ile,
 • E posta ile tanıtım yapılarak e-mail kaynaklı hit alınarak,
 • Tüm haber, blog, forum … sitelerindeki linkinize tıklanarak.
 • Çeşitli kaynaklardan sitenize trafik kazanabilirsiniz.
 • Son madde ve en güzel sitenize siteniz ile alakalı kişilerin doğal olarak aktif kullanmasını sağlamak sitenize fayda sağlayacağı için internet tarayıcınıza alexa toolbar ı yüklemeniz ve sitenizi açılış sayfanız yapmanız.
website hit

website hit

ORGANİK HİTLER

Organik Hit Nedir sorumuzun cevapladık çok kısa özetleyeyim; Arama motorları Google Yandex Bing… istediğiniz anahtar kelimeyle aratıp sitenize giriş yapılması, sosyal medyalardan veya sitenizin adının tarayıcıya yazılıp doğrudan sitenize giriş yapılmasıdır. Hedef, arama motorlarındaki mevcut konumuzun yükseltilmesine yardımcı olmaktır fakat çok dikkat edilmelidir anti seo yapabilirsiniz.

Organik Olarak Nasıl Hit Alınır?

 • Program Satın Alınarak : Bu yönetim hem masraflı hem çok fazla kullanıcı olamayana denk gelirseniz sürekli aynı ip den giriş yapılır ve bu trafik kaynağı da hiç bir işe yaramaz.
 • Soru Cevaplar: Sitenize kullanıcılar çekip sitenizi aktif tutabilirsiniz.
 • E-Posta Reklamı: Kendi abonelerinize veya hiç sitenize giriş yapmamış kullanıcılara reklam linki göndermek ama dikkatli olun en son değişen yasa ile izinsiz gönderim yasaklandı.
 • Özgün İçerikler: Sitenizin kalitesini belirleyici özelliklerden en başta olan 2 unsurdan biridir. Sitenizdeki bilgilerin hepsi size ait olmalı herhangi bir yerden kopyalamayın ve sitenizin doğal olarak gelişimini fark edeceksiniz.
 • Backlink Kaynakları: Sitenizi backlink kazanabileceğiniz her türlü ortamda paylaşırsanız botların gelmesi kullanıcıların gelmesi mümkündür.
 • Sosyal Medya: Reklam verebilir veya sosyal medya hesaplarınızı aktif tutup takipçi edinerek sitenize girmelerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.
 • SEO Puanı: Sitenizin site-off site içeriği Seoya uyumu ile doğal olarak üst sıralara çıkıp doğal hitler kazanırsınız.
 • Alexa : alexa değerinizin artması önemlidir bunun için ayrı bir yazı yazacağım.

Organik Hit Nedir, nasıl alınır ve yaralı mı zararlı mıdır? Gibi sorulara cevap vermeye çalıştım. Yıllardır edindiğim tecrübeye dayanarak hit servis ve programlarına başvurmanızı tavsiye etmiyorum. Çok hassas bir konudur çoğu zaman yanlış taktiklerle ile siteye faydadan çok zarar verilir. Her zaman doğallıktan yana olun göreceksiniz ki daha kalıcı daha otoriter bir siteye sahip olacaksınız.

Şunu da söyleyeyim bir çok sektörde neredeyse hiç hit almayan sitelerin 1. sıralarda dahi olduğunu gördüm ve biliyorum da. Bu sebeple hit demek 1. sıra olacak demek değildir. Önceliğiniz site içeriğiniz ve site içi seo çalışması olsun.