Lüleburgaz Çiçekçi
10 Mayıs 2000 Yazarı taliptuncer 0

Lüleburgaz Çiçekçi

Lüleburgaz Çiçekçi , size çiçekler ile ilgili bilgi vererek birlikte Lüleburgaz’da nereden çiçeği alacağınız konusu ile ilgili bilgiyi de vereceğim. Bir çok çiçek firması var ve aynı ürün aynı kalitede ise neye dikkat etmeniz gerekiyor bu tabi ki ücreti en düşük çiçekçiyle en yüksek çiçekçi arasında %60’a yakın fiyat farkı bulunmaktadır.

Çiçekçilik, çiçek ticareti için kullanılan terim. 1900’lerin başlarında ABD’de; Çinli, İtalyan ve Japon çiçekçiler, ilk açık hava satışlarını gerçekleştirdiler. 1906 yılındaki depremle yavaşlayan satışlar, 1924’te çiçekçilerin tek bir çatı altında toplanmasıyla yeniden canlanarak bugün “San Francisco Flower Mart” adıyla anılan ismini aldı ve organizasyonun büyüklüğü kısa sürede üç çiçekçiden altmış çiçekçiye çıktı.(kaynak:wikipedia)

çiçekçi

çiçekçi

Çiçek Nedir?

Çiçek örtüsü 2 kısımdan oluşur: Çanak yapraklar (sepal) ve taç yapraklar (petal). Bildiğiniz üzere bir bitkinin, üreme organlarını taşıyan, genellikle hoş kokulu ve renkli bölümüdür. Bu sebeple yapay olarak dışarıdan parfüm sıkılmasına kesinlikle izin vermeyin bu çiçeğinizin ömrünü kısaltmaktadır zaten her çiçek az ya çok koku barındırmaktadır. Fazlası zaten alerji yapıp sağlığınıza zarar verecektir.

 

Lüleburgaz Çiçekçiler

Lüleburgaz Çiçekçiler

LÜLEBURGAZ ÇİÇEKÇİLİK FİRMALARI

Size öncelikle firma seçiminde bilgi vereceğim daha sonrasında güvenilir firmaları listeleyeceğim:

  • Firmanın Kuruluş Yılı – 1 yıldan uzun olmalıdır,
  • Çiçek ürünlerinin çeşitliliği – Buket dışında çelenk de satmalı,
  • Çiçekte bulunan tomurcuğun miktarı – Bol tomurcuğu olan çiçekler daha fazla açar,
  • Ürünleri ömürü – Solmak üzere olan çiçek satılmamalıdır,
  • Tek fiyat – Her gün farklı fiyat veren firmalardan uzak durun,
  • Canlılık – Aldığınız çiçekte beklentiniz renkli olmasıdır,
  • Tazelik önemlidir – Solmak üzere olan çiçek satılmamalıdır,
  • Böceklenme Olmamalı – Yaprakların alt kısmını kontrol etmelisiniz,
  • Süsleme – Bu bir sanattır uyduruk yapılan iş işinize önem verilmediğini gösterir.
Lüleburgaz Çiçekçilik

Lüleburgaz Çiçekçilik

Her ilde olduğu gibi Lüleburgaz‘da da bir çok firma vardır. Bununla birlikte belki adını hiç duymadığınız firma online bir siparişle kapınıza dahi gelmektedir. Müşteri olarak bu sektördeki firmaların bizlere hep özel günlerde hizmet ettiği için daha fazla önem, daha fazla bir hız ve daha fazla bir memnuniyet başarısı beklemekteyiz. Bu sebeple bazı firmalar yıllarca kalıcı olmakta bazı firmalar ise sürekli isim değiştirmektedir.

Size farklı bir bilgi vereyim internetten verdiğiniz siparişlerinin sahiplerinin çoğu tek kişi yani internet sitelerinin çok büyük bir kısmını tek bir firma olarak pazarda yer almaktadır. Umarız ki küçük esnafın bölgenin can damarı olduğunu unutmazsınız. Gelir adaletsizliği sebebiyle ekonomiler çökmektedir çünkü paranın tek bir kişide toplanması değil tüm kişilere olabildiğinde eşit olarak yayılması gerekmektedir.

 

Lüleburgaz Çiçekçi

Lüleburgaz Çiçekçi

LÜLEBURGAZ ÇİÇEKÇİ

Reklam olmasın diye tam olarak belirtmiyorum fakat Şehir merkezinde otoparka gitmeden ışıklardaki çiçekçiyi tavsiye ederim.

 

Çiçek alırken dikkat edin taze çiçek alın. Lüleburgaz Çiçekçilik , bu sektörde bulunan kişilerin hayal güçlerinin geniş olması gerekmektedir. Bunu bir eğitim alarak geliştirebilirler fakat temelde bu vizyon olması gerekiyor. En iyi çiçekler kullanarak, hayal gücüyle oluşturulan buketleri bizler hak ediyoruz.

 

 

Az Güneş İsteyen Çiçeklerin Listesi

Evimiz Güney cephe de olsa çiçeğimiz her zaman cama yakın durmayabilir bu sebeple az güneş isteyen çiçeklere bakmak evin ortamı için hoş koku ve görsellik sunacaktır. Aşağıdaki listedekilerden birine sahip olabilirsiniz.

haseki küpesi

haseki küpesi

1- Haseki Küpesi

Mayıs ve Haziran ayların çiçek açan bu nadide çiçek, güneş istemiyor olması ve kolay bakımı sayesinde çok fazla güneşe ihtiyaç duymayan bu çiçeğe sahip olmak emin olun size mutluluk getirecektir. Hoş görüntüsüyle de eve farklı bir atmosfer katıyor olması haseki çiçeğini farklı yapan bir özellik olarak kılıyor. Uygun fiyatlı ve yaygın olarak bulunur Haseki Küpesi. Lüleburgaz Çiçekçilerde bulabilirsiniz.

2- Zambak

Bakımı için diğerler i gibi güneşe en az seviyede ihtiyaç duyacağınız bir diğer güzel

zambak çiçeği

zambak çiçeği

çiçek ise zambak. Zambaklar, hoş kokusu ve güzel görüntüsü herkesi kendine hayran bırakabiliyor. Güneşe doğrudan ihtiyacı olmamakla birlikte ihtiyacını gün ışığından alan, tercih edilebilecek en güzel çiçekler arasına girmeyi başarabilmiştir. bu ürünümüz de yaygın olarak bulunan hızlı büyüyen ve fiyat olarak da düşüktür. Kesinlikli tavsiye ederim.

cezayir menekşesi

cezayir menekşesi

3- Cezayir Menekşesi

Görüntüsü büyüleyici olan  Cezayir Menekşesi türleri arasında en fazla dikkat çeken çiçektir. Bu kadar güzel olup bakımı bu kadar kolay olan başka bir çiçek daha dünyada zor bulunur. Gölgeyi fazlasıyla seven Cezayir Menekşesi, güneş görmeyen evlerin ışığı olabilecek kadar hoş renklerle çiçek açar. Özellikle çiçek bakımı için çok fazla vakit harcayamayacak insanlar için cezayir menekşesi en doğru tercihlerden sebebi olabilir.

Güneşi Çok Seven Çiçekler

bu listeye dikkat edelim çünkü ne kadar su versek de evin içinde doğrudan güneşi alan bir noktada değilse bu hüzüntü ile sonuçlanan bir görüntüye sebep olacaktır. Çiçek bakımı konusunda kendilerini çok şanslı hisseden insanlar kesinlikle evleri bol güneş alan kişilerdir bu doğrudur çünkü birçok çiçek güneş ışığını fazlasıyla sever ve yapraklarını güneşin altında ahenkle açarak evlere farklı bir atmosfer katar. Aşağıda bulacağınız liste güneşi çok seven bitkiler olup büyüyüp açtıkça mutlu olacaksınız. Lüleburgaz Çiçekçi ürünleri olarak aşağıdaki çiçekleri doğada dahi bulabilirsiniz.

bodrum-papatyasi

bodrum-papatyasi

1- Bodrum Papatyası

Birbirinden farklı renkleriyle sürekli yapraklarını sergileyen bodrum papatyası, güneşe tapan çiçekler arasında yer alıyor. suyunu da eksik etmemelisiniz tabi Evin bol güneş alan her yerinde değerlendirebileceğiniz bodrum papatyaları ile evinizi daha şık ve güzel bir hale getirebilirsiniz. bu çiçeğimizi doğrudan güneşin altına dahi koyabilirsiniz.

2- Yıldız Çiçeği

yıldız ciceği

yıldız ciceği

Güneşi seven ve güzelliği ile büyüleyen bir diğer çiçek ise yıldız çiçeğidir. Bu çok farklı duran güzel görünümlü çiçekler arasındadır. Farklı dokusu ve güzel renkleri ile evinize farklı bir atmosfer katacak olan yıldız çiçeği, sulaması bolca yapıldığı sürece bakımı konusunda da herhangi bir sıkıntı çıkarmayan çiçeklerden. Az sur ister bol güneş istemektedir.

papatya çiçeği

papatya çiçeği

3- Beyaz Papatya

Herkesin bildiği papatyalar aslında güneşi en çok sevenler arasındadır. Kırları, bahçeleri süsleyen en güzel çiçeklerden olan beyaz papatyalar, evlerinde vazgeçilmez unsurlarından biri. Suyu orta seviyede Güneşi ise fazlasıyla seven ve güneş ile birlikte daha fazla çiçek açan papatyalar özellikle balkon çiçeği çiçeği olarak harika bir alternatif.

Her türlü soru ve yorumlarınız için aşağıdaki kısmı kullanabilir ya da iletişim menüsünden e posta adresime ulaşabilirsiniz.

Lüleburgaz Çiçekçilik
Talip TUNCER