Google Adwords Reklam Verme
8 Mayıs 2020 Yazarı taliptuncer 0

Google Adwords Reklam Verme

Google Adwords Reklam Verme işi çok ucuz maliyetlerle sonuçlanmayacaktır. Öncellikle bu platformun ne olduğundan bahsedeyim İşletmenizin iş hacmini arttırabilmek için ihtiyacınız olan reklamların dijital versiyonlu hali yani aramalarda ve herhangi bir anlaşmalı web sitesinde gördüğünüz tanıtıcı yazı veya resimdir. Bir Seo uzmanı olarak bu servise harcanan paraya çok üzülmekteyim. Google adwords reklam verme öncesi detaylı bilgi için diğer sayfama bakınız.

Dijital pazarlamada e-posta, tanıtım haberleri, paralı reklam gösterimleri, sosyal medya reklamları ve sosyal medya tanıtım paylaşımları gibi fakat şuan için en geçerli pazarlama instagram reklamı ile doğal seo işleridir. İnstagram’da uzun süreli ve ucuz olmadığından tavsiyem internet aramalarında tam da insanların ihtiyaç duyduğu zamanda sizin sitenize girişinin sağlanmasıdır.

Google Adwords Reklam Verme

Google Adwords Reklam Verme

Google Adwords Reklam Verme Derken Gerçekten Vermeyin

Size kısaca neden reklam vermeyin dediğimi anlatayım. Şimdi bir internet sitesi düşünün dolandırıcılık yaparak sizin kredi kartı bilginizi alan otomatik üyelikler yapan tam hileli bir site bu adwordsle reklam vererek farklı yerlerde çıkıp kullanıcılardan paralar alıyor şikayetler olup sitenin kapanması yada reklamların iptali aylar yıllar sürer bu demek değildi suçlu suçuyla kalıyor o ayrı bir konu demek istediğim artık kimse bu reklamlara güvenmiyor.

Peki doğal aramalarda ön sıralarda olan sitelere gelelim bütün arama motorları yüzlerce kritere göre sitelere puanlar veriyor bunu Da sorgulama veya search console ile de takip edebilirsiniz, alınan puanlara göre kalite puanları çıkıyor zor ve çetrefilli yollardan geçtikten sonra arama motorlarında en kaliteli bilgileri en üstlerde buluyoruz eğer sitede hileli güvensiz kodlar sertifikasız ise spam score ile veya açılıştı site güvenli değil diye görebileceğiniz siteleri arama motorlarının ilk sayfasında göremezsiniz.

Demek İstediğim:

Demem o ki organik yani doğal aramalarda üst sıralarda olmak çok daha ucuz iken reklamlara çok çok daha fazla para vermek çok akıl karı değildir. Google 1. Sıra için yapmanız gereken benimle iletişime geçmek göreceksiniz ki sıra bulucu ile sitenizin sıralamasını kontrol ettiğinizde daha önce olmadığı konumları gördüğünüzde iyi ki de profesyonel bir hizmet almışım diyeceksiniz.

Google Adwords Rerklam Verme Hizmeti

Google Adwords Rerklam Verme Hizmeti

Google Adwords Reklam Verme Fiyatları

Tıklama başına alınan ücretler kelimenin aranma hacmine göre de zorluğu belirleniyor ve daha fazla bir bedel vermeniz gerekiyor ki aramalarda çıkabilesiniz. Ortalama olarak bir anahtar kelime 0.80 TL ve aylık bütçe de 1000TL olmalı ki biraz görünebilir olun ve buradaki hendikap siz 1000 küsür müşteri beklerken botlar rakipler ve size ucuz seo pazarlaması yapacak kişiler olacak gerçekten işine yarayacak olan tıklamaları zaten telefon çaldığında anlayacaksınız. Google fiyatları çok yüksektir.

Yani buraya verdiğiniz parayı iyi bir kişiye verirseniz limit olmadan sınırsız gösterim ve tıklamayla daha çok kişiye ulaşıp güvenilir bir firma olarak iş hacminizi arttırırsınız. Ben biraz daha farklı olarak çok daha düşü çok çok daha yüksek kalite ile  hizmet vermekteyim.

Google Adwords Reklamları

Google Adwords Reklamları

PARALI REKLAMLARDAN KAÇININ

Bunun sebebi doğal olan kadar avantajlı durumda olmamayışıdır. herkes reklam verebildiği için güven duygusu hat safhadadır çünkü arama motorları renkleri algılayamaz, içerik aldatıcı mı anlayamaz ve parasını aldığı için reklamı her türlü göstermek zorundadır. Fakat doğal aramalarda özenle seçerek en kaliteli siteleri en önde tutmaktadırlar sizde sitenizin en üst konumda olmasını istemelisiniz bunun için yapmanız gereken benimle çalışmak. Google Adwords Rerklam Verme aslında o kadar da mantıklı değildir.

2019 Tahmini Veriler Aşağıdaki Gibidir

  • Arama Motorlarında ( Google, Yandex, Bing, Yahoo) aylık 200 milyar üzeri arama yapılıyor,
  • işletmeler harcadığı paranın karşılığını çok zor almaktadırlar,
  • Arama sonuçlarında yapılan tıklamaların %45’i en üst sıradaki siteler olmaktadır,
  • Satın alma için yapılan aramaların %25’i reklam %75’i doğal aramalar ile yapılıyor.

Pazarlama İçin Google Adwords Reklam Verme Gereksizdir

  1. her tıklamaya para harcandığından pahalıdır,
  2. bütçe dolunca görünmez olur kalıcı değildir,
  3. Herkes görünebilir güvensizdir,
  4. Gelen trafik müşteri ağırlıkta değildir sahte kullanıcıdır,
  5. Reklam verenleri takip eden botlar sebebiyle tanıtım mailleri ile meşgul olursunuz.
  6. Sadece Google’da geçerlidir diğer arama motolarında görünmez,

Anlatıklarımı dikkate alırsanız Google adwords reklam verme fikrinden vazgeçeceksiniz diye umuyorum. Dijital Pazarlamanın en iyi olur SEOdur,  bunun için de yapmanız gereken en basit iş site adresiniz ve anahtar kelimeniz ile ilgili bana mesaj atmanızdır seo uzmanı olarak size en kısa sürede bilgi vereceğim.

Talip Tuncer