backlink sorgulama araçları 2020
2 Mayıs 2020 Yazarı taliptuncer 0

backlink sorgulama araçları

backlink sorgulama araçları , sitenizin diğer web-sitelerinden almış olduğu tüm bağlantıları görebileceğiniz hatta bu bağlantının anchor text dediğimiz yani hangi isimle bu link verilmiş ve hangi sayfaya verilmiş hepsini görebileceğiniz bir uygulamadır.

Aşağıdaki önerdiğim bazı siteler mevcut bunları test edebilir hangisi hoşunuza giderse onu kullanabilirsiniz fakat kısaca bir noktaya değinmem gerekirse bu testtir test sonucunun iyi çıkması için önce çalışma yapmanız gerekir.

Birçok program ve uygulamalar vardır bir kısmı ücretli bir kısmı ücretsiz en fazla kullandığım ve beğendiğim Backlink sorgulama araçları içerisinden birini detaylı tanıtayım size. En iyi backlink sorgulama araçları nelerdir?

 

En İyi Backlink Sorgulama Araçları

Size daha önce bahsettiğim ahrefs ten kısaca bahsedeyim detaylı olarak “ahrefs back links” tıklayınız.

bu sitede size gelen bağlantıların follow mu nofollow mu olduğunu, sitenize bağlantı veren sitenin DR Domain Rating oranını gösteren ve aynı zamanda sizin sitenizin dr sayısını da göstermektedir. Her ne kadar paralı da olsa para vermeden elde edineceğiniz bilgi çok güncel hızlı ve kaliteli olduğundan kesinlikle tavsiye ederim.

backlink sorgulama araçları

backlink sorgulama araçları

ekranda görüntü gelecek karşınıza ve sadece sitenizin adını yazıp check backlinks butonuna tıklamanız yeterlidir. Tabi ücretsiz kısmında biraz limitli olarak göreceksiniz bağlantılarınızı ama yine de oldukça faydalıdır.

Sitelere Nofollow Link Olarak Verin

çok fazla follow link vermeyin örneğin kaynak olarak kullandığınız bir siteyi yazdınız ve link olarak eklediniz o halde rel=”nofollow” etiketini yazın aşağıdaki örnekte görebilirsiniz,
<a href=”https://www.taliptuncer/” rel=”nofollow”>TalipTuncer</a>

backlink sorgulama araçları 2020

backlink sorgulama araçları 2020

Diğer Backlinks Checker Siteler

Moz

moz.com
Bilenen siteler arasındadır ücretli olması ve eski performansının olmayışı sebebiyle kullanmıyorum fakat deneyebilir ve beğenirseniz tabi ki de kullanabilirsiniz. Google son yıllarda pagerank konusunda yeterli verileri bizlere sağlamamaktadır. Bu nedenle metrikler ciddi önem arz etmektedir. Bahsettiğimiz verilere aylık 99 dolar karşılığında ulaşmaktasınız.

Site checker

sitechecker.pro

Zaman zaman kullandığım kullanışlı ücretsiz kısmı da işe yarayan bir platformdur. Deneyip görebilirsiniz tavsiye edebilirim. Hızla gelişen internet sisteminlerini takip edebilmek için iyi bir paltformdur.

 

Fixerkit

www.fixerkit.com

Fixerkit daha önce tanıtığım sitenin bir özelliği daha var sosyal medyadaki hesaplarınızda otomatik paylaştım yapıp kaliteli backlinkler elde edebilrsiniz.

 

Majestic Seo

majestic.com
Backlink sorgulama siteleri arasında yer alan ücretli olan Majestic adlı platform, günümüzde popüler olan uygulamadır çoğu kişi tarafından tercih edilen bir site olarak kabul görmektedir.

backlink sorgulama araçları 2021

backlink sorgulama araçları 2021

Seonun en önemli yapı taşlarından birisi backlinktir bu sebeple backlink sorgulama araçları içerisinden biriyle arama yapıp bağlantıların hepsini görebilirsiniz. Bu bağlantı dediğimiz backlink off page yani site dışı çalışma sonucu elde edilir. bu sebeple öncelikle site içinin çalışmalarını tam ve doğru yapılıp daha sonra website dışındaki çalışmaların yapılması gerekir.

Bir diğer makalemde paylaştığım seo analizi ile ilgili sayfama bakabilir sadece backlinklerin değil tüm site ilgili genel bir analiz elde edebilirsiniz. Bu sayfadaki araçlarla kontrol yapabilirsiniz ama unutmamanız gereken konunun sorgulamaların fayda sağlayamayacağı sadece durumunuzu görmenizi sağlayan uygulamalardır. Demek istediğim test yaptırmak gibi sürekli olarak sorgu yapmayın nasıl sitenize link kazanabilirsiniz hatta bunun nasıl daha kaliteli olmasını sağlayabilirsiniz buna odaklanın.

en iyi backlink sorgulama araçları

en iyi backlink sorgulama araçları

 

High PR High DA Edu & Gov Backlinks

Yüksek pagerank yüksek domain authority sitelerden bağlantı almanız sitenize çok fayda sağlayacaktır. Backlink sorgulama araçları dışında öncesinde hangi sitelerden bağlantı alınmalı dediğimizde: Bunlar Edu ve Gov siteler çok kurumsal ve güvenilir sitelerdir ve bu siteler segment olarak en kaliteli seviyededirler. Bu sitelerden backlink almak kolay değildir, ülkemizde neredeyse imkansızdır eğer hacklink yapılmadıysa bunu diğer yazımda ele almıştım tıklayıp görebilirsiniz. Tabi ki de bizim işimiz zoru başarmak ve başka bir yazımda bu konuyu detaylıca ele alacağım kaliteli sitelerden backlink alabiliyoruz ve sitemizi otoriter bir site haline getiriyoruz.

 

Backlink Sorgulama Araçları ile ilgili sonuç olarak aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilir ve sitenizle ilgili bilgi amaçlı destek alabilirsiniz. Seo Uzmanı olarak sizlere destek vermekten büyük haz duyarım. Aşağıdaki yorum kısmını veya “seo iletişim” link ine tıklayıp Anasayfadan iletişim menüsünden e-posta adresime mail atabilirsiniz.

Seo Analizi , seo iletişim ,