10 Mayıs 2020 Yazarı taliptuncer 0

Anti Seo Nedir

Anti SEO Nedir biraz bahsedeyim. Günümüzde de başarıyı elde etmek için bazı insanlar rakiplerine hile yapmaktadır bunlar hacklink satışı yapan hukuk tanımayan kişiler +18 kelimeler ile link verip sitenin spam skorunu arttırmaya çalışmak bunlardan biridir. Ama unutmayın başkaları sizinle ne kadar uğraşırsa uğraşsın eğer marka olur otoriter bir siteye sahip olursanız yaptıkları çalışmalar boşa gider zıt olarak yapılacak çalışma dediğimizde tam da budur.

Anti seo nedir ? nasıl yapılmıştır?

  • Web sitenizin sizin haberiniz olmadan +18 kelimeler ile bağlantı vererek,
  • Sitenize Domanin Authority düşük sitelerden bağlantılar vererek,
  • Sitenize kopya içeriklerin eklenmesi,
  • Sitenize +18 kelimelere bağlantılar verilmesi,
  • DDOS saldırıları,
  • Doğal aramadaki sıranızı düşürmek için Sahte tıklanmalar,
anti seo nedir

anti seo nedir

SİTENİZİ KONTROL EDİNİZ

Anti seo nedir , Alan Adınızın Güvenini Artan 35 Site Google’da ve diğer büyük arama motorlarında sıralamalara tırmanırken, daha kaliteli, güvenilir geri bağlantılar elde etmek artık gerçekten tek yollardan biri. En azından saf beyaz yöntemlerle binlerce spam içerikli, düşük kaliteli geri bağlantı gönderme günleri sona erdi. Google, genel Araç Çubuğu PageRank’ini güncellemeyi durdurdu, böylece metrik pencereden dışarı çıktı. Şimdi SEO’lar güven ve otorite etrafında arama motorlarında yeni metriklere güveniyor. Güven Ölçme Bir site otoritesini geliştirmek için yapmamız gereken en önemli unsur TrustRank’ini geliştirmektir.

TrustRank, güvenilirliğe dayalı olarak web’i filtreleyerek spam ile mücadele etmeyi amaçlamaktadır. Yöntem, bir uzman tarafından değerlendirilecek küçük bir dizi tohum sayfası seçmeyi gerektirir. Peki oraya nasıl gidebiliriz ve bu yüksek otorite tohum listesi web sitelerinden bağlantılar alabiliriz ve aynı zamanda binlerce bağlantı kurmak ve tohum alanından 1 atlamada kalmak zorunda kalmayabiliriz? Cevap basit: Sosyal. Güven Sağlayan Platformlar Aslında sosyal medya oldukça fayda sağlanan sitelerdir; 70-100’lük bir DA’ya sahip olan yüksek alan adı otoritesi sosyal sitelerinin büyük bir listesi olduğunu bilmiyordunuz. Aşağıdaki liesteden sitenize bağlantını kurmanızı isterim.

Aşağıdaki siteler Backlinkler alarak sitenizi yapılan karşı çalışmalardan kurtulabilirsiniz.

facebook.com anti seo nedir

facebook

Facebook.com Anti Seo Nedir ?

1) Facebook.com (DA 100) Bu, dünyadaki en güvenilir ve en çok kullanılan sitelerden biridir, bu nedenle ana sitenizin Facebook’tan bir bağlantı aldığı verilir. Bir işletme her başladığında, her zaman bir Facebook sayfası oluşturur ve siz de öyle yapmalısınız. Şöyle düşünün firma kurdunuz ve vergi numaranız yok bu mümkün müdür?

twitter.com anti seo nedir

twitter

Twitter.com Anti Seo Nedir?

2) Twitter.com (DA 100) Twitter hakkında yeterince söyleyemezsiniz. Profil oluşturmak çok kolay ve buraya da bir bağlantı koymak. Bir başka kitlesel popüler büyük web sitesi, bu karşılaşacağınız en güvenilir platformlardan biridir. En büyük ilk 3 sıradaki bilinen be kullanılan sitedir, kesinlikle firmanıza ait bir sayfa olmalıdır.

youtube.com anti seo nedir

youtube

YouTube.com Anti Seo Nedir?

3) YouTube.com (DA 100) Google’a ait olmak, bir YouTube kanalı oluşturmak yalnızca kanallarına 1 backlink koymakla kalmaz, aynı zamanda kanal sayfasına 4 adede kadar bağlantı eklemenizi sağlar. Bu, web sitenize ve bu yayında listelenenler gibi diğer sosyal medya sitelerine bağlantı vermek için harika. Sitenize ait sayfada bir video reklamı yaparak müşteri potansiyelinizi arttırabilirsiniz.

google.com-business anti seo nedir

google

Google.com/business Anti Seo Nedir?

4) Google.com/business (DA 100) Yerel istemci SEO danışmanlığı yapıyorsanız, her işletme kendi Google My Business sayfasını kuruyor olmalıdır. Bağlantı almanın Google’ın kendisinden daha iyi bir yolu var. Tüm bilgileri mükemmel bir şekilde doldurduğunuzdan emin olun. En önemli sayfalardan biri doğal aramalarda ayrı olarak çıkmanızı sağlayan platforma kesinlikle kayıt olunuz.

linkedin.com anti seo nedir

linkedin

Linkedin.com Anti Seo Nedir?

5) Linkedin.com (DA 100) Diğer iş düşünen bireylerle ağ kurmak ve tanışmak için en popüler web sitesi, bunun bir etki alanı otoritesi 100 web sitesi olması şaşırtıcı değildir. Milyonlarca insan bu tohum sitesini sadece başkalarıyla tanışmak için değil, kendi web sitelerine bağlantı vermek için kullanıyor. Kişisel sayfanız vardır burada firma sayfanızı da oluşturabilirsiniz.

pinterest anti seo nedir

pinterest anti seo nedir

Pinterest.com Anti Seo Nedir ?

6) Pinterest.com (DA 100) Burası sahneye çıktı ve o zamandan beri sosyal medya sitelerine kadar büyük bir güç merkezi oldu. Profilinizi oluşturduğunuzda, bağlantınızı ana sitenize geri koyabilir ve ayrıca doğrulanmasını sağlayabilirsiniz. Diğer sitelerinizi de sabitlediğinizden emin olun. Artık instagram gibi görsele önem verilmekte bu sitemizde sadece fotoğraf paylaşımının olduğu websitedir.

reddit anti seo nedir

reddit anti seo nedir

Reddit.com Anti Seo Nedir?

7) Reddit.com (DA 99) En popüler sosyal rezervasyon markalama sitelerinden biri olan Reddit, size ücretsiz bir profil hesabı oluşturma imkanı sunuyor. Burada ana sitenizin bir yer imi oluşturmak, yüksek bir DA web sitesinden bir backlink almak çok da kötü değil. Kaliteli bir sitedir, çok fazla fayda sağlayacaktır. Firmanızın dijital medyada gelişimine destek verecektir.

delicious anti seo nedir

delicious anti seo nedir

Delicious.com Anti Seo Nedir ?

8) Delicious.com (DA 98) En popüler sosyal yer imi web sitelerinden biri olan Delicious size işletmeniz hakkında bir açıklama ekleyebileceğiniz ve ana sitenize harika bir bağlantı ekleyebileceğiniz bir profil sunar. Pek bilinmez Türkiye’de fakat en kaliteli sitelerdendir. Bu yüzden hesabınızın olması rakiplerine fark atmanızı sağlar. Delicious com u Tavsiye ederim.

stumbleupon anti seo nedir

stumbleupon anti seo nedir

Stumbleupon.com Anti Seo Nedir ?

9) Stumbleupon.com (DA 98) Şimdiye kadar söyleyebilirsin, sosyal yer imi web siteleri sadece çok popüler değil, aynı zamanda çok yüksek otoritedir. Bu siteyle ilgili şey, diğer sosyal medya profillerinizi buna eklemek ve ana sitenize yer işareti koymaktır, bu size tonlarca bağlantı sağlar. Artık Wix olarak faaliyet göstermektedir.

vimeo anti seo nedir

vimeo anti seo nedir

Vimeo.com Anti Seo Nedir?

10) Vimeo.com (DA 98) YouTube’un hemen arkasındaki dünyanın en popüler video paylaşım sitelerinden biri olan Vimeo, profilinize bir ton geri bağlantı eklemenize izin verdikleri için harika. ana sitenizde diğer tüm profillerinizi de eklediğinizden emin olun.

tumblr anti seo nedir

tumblr anti seo nedir

Tumblr.com Anti Seo Nedir ?

11) Tumblr.com (DA 98) Bazıları buna Web 2.0 diyebilir, ancak Tumblr’ın çok büyük bir güç merkezi olduğu kuşkusuz. Bir profil oluşturun ve diğer profillerinize bağlantılar eklemeye başlayın, bu size büyük bir web sitesinden büyük bir sosyal yığın sağlar (Yahoo’ya ait olmak sadece bir avantajdır).

instagram anti seo nedir

instagram anti seo nedir

Instagram.com Anti Seo Nedir ?

12) Instagram.com (DA 97) Artık Facebook’a ait olan Instagram, akıllı telefonunuzda bulunan ve fotoğraflarınıza filtre eklemenize ve harika görünmelerine yardımcı olan ana uygulamadır. 97 DA değerinde, telefonunuzda bir profil oluşturun ve web sitenize backlink’inizi eklediğinizden emin olun.

disqus anti seo nedir

disqus anti seo nedir

Disqus.com Anti Seo Nedir ?

13) Disqus.com (DA 97) Disqus, varsayılan yorumlama sisteminin yerine WordPress gibi web sitelerinde ana yorumlama sistemi olarak bir yarışmacı olmaya başladı. Disqus profiliniz, backlink’inizi bu harika web sitesine yerleştirme şansı verir.

slideshare anti seo nedir

slideshare anti seo nedir

SlideShare.net Anti Seo Nedir ?

14) SlideShare.net (DA 95) Powerpoint ve açılış notu sunumları gibi şeyleri paylaşmak için bu harika site, Slideshare aynı zamanda ana sitenize geri bağlantı ve aynı zamanda Twitter, Facebook ve LinkedIn profillerine bağlantı sağlar.

yelp anti seo nedir

yelp anti seo nedir

Yelp.com Anti Seo Nedir ?

15) Yelp.com (DA 94) En popüler çevrimiçi inceleme sitelerinden biri olan Yelp profili olmadan yerel bir işletmenize sahip olamazsınız. Yelp, herhangi bir işletmenin ücretsiz bir hesap oluşturmasına ve ana sitenize bağlantı gibi şirket ve işletme bilgilerini oluşturmasına izin verir.

dailymotion anti seo nedir

dailymotion anti seo nedir

DailyMotion.com Anti Seo Nedir?

16) Dailymotion.com (DA 94) Dünyanın en iyi video paylaşım sitelerinden biri olan Dailymotion, YouTube kanal sayfasında görünenlere benzer şekilde, diğer 5 sosyal medya web sitesini de ekleyebilirsiniz, bu yüzden ana sitenizi eklediğinizden emin olun , diğer 4 sosyal profille birlikte.

soundcloud anti seo nedir

soundcloud anti seo nedir

SoundCloud.com Anti Seo Nedir ?

17) Soundcloud.com (DA 93) Bu güç evi ses paylaşım sitesinden bir backlink almak ister misiniz? Peki, bunun yerine birçok linke ne dersiniz! SoundCloud, bir ton diğer sosyal medya profillerinizi eklemek için mükemmeldir, bu da sosyal istiflemenizi çok daha güçlü hale getirir.

behance anti seo nedir

behance anti seo nedir

Behance.net Anti Seo Nedir ?

18) Behance.net (DA 92) Bu size şimdi tanıdık gelmeyebilir, ancak bundan sonra cephaneliğinizde tutacağınız biri olacak. Behance, yaratıcı tasarımcıların iş. Aynı zamanda birden fazla bağlantı eklemenizi sağlar.

diigo anti seo nedir

diigo anti seo nedir

Diigo.com Anti Seo Nedir ?

19) Diigo.com (DA 92) Bu popüler sosyal yer imi web sitesi, bir şirket sayfası ve bir profil sayfası sunarak, tüm sosyal sitelerinize ve ana site de.

 

scribd anti seo nedir

scribd anti seo nedir

Scribd.com Anti Seo Nedir ?

20) Scribd.com (DA 92) Bu süper popüler kitap okuma sitesi, ana sitenize veya bu konudaki başka bir sosyal profil sitesine geri dönmek için güçlü bir yüksek alan adı otoritesi bağlantısı sunar. Scribd, her SEO’nun sıralamalarında yardımcı olması için kullanması gereken sitelerden biridir.

deviantart anti seo nedir

deviantart anti seo nedir

DeviantArt.com Anti Seo Nedir ?

21) DeviantArt.com (DA 92) Bu favorilerimden biri. Deviantart, yaratıcı sanatçıların şaşırtıcı çalışmalarını sergilemelerini sağlayan harika bir sitedir. En iyi yanı, profilinizde web sitenize geri dönmek için kullanabileceğiniz canlı bir bağlantı bulunmasıdır. Birisi alan adı yetkilisi 92 mi dedi?

about anti seo nedir

about anti seo nedir

About.me Anti Seo Nedir ?

22) About.me (DA 90) Kendiniz veya müşterileriniz için geri bağlama kampanyanıza başlar başlamaz, About.me profilinizi oluşturmaya geçmelisiniz. Sadece yeteneklerinizi sergilemenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda diğer birçok sosyal mülkünüzle de bağlantı kurar.

flavors anti seo nedir

flavors anti seo nedir

Flavors.me Anti Seo Nedir ?

23) Flavors.me (üretilmiyor) (DA 89) Bu About.me. Flavors.me’de benzer bir konsept bulacaksınız, ancak ana sitenize bir bağlantı yerleştirmenize ve diğer sosyal mülklere de bağlanmanıza izin veren bu süper popüler site ile yanlış gidemezsiniz. Pek bilinmeyen bu sitede üyeliğinizin olması demek farklı bir IP bağlantı almanız ve farkınızın olması demektir. Güncel olarak artık kapalıdır, sitelerine girdiğimizde kalıcı olarak durdurulduğunu göreceksiniz bu sebeple bunu geçebiliriz.

moz anti seo nedir

moz anti seo nedir

Moz.com Anti Seo Nedir ?

24) Moz.com (DA 88) Hepimiz Moz’u tanıyoruz. Ayrıca hepimiz Moz’un bize tüm bu DA değerlerini ilk başta veren çok popüler Open Site Explorer’ı biliyoruz. Ancak Moz profilinizin web sitenize ve Twitter, Facebook vb. Sitelerinize geri dönmek için harika bir yer olduğunu da biliyor muydunuz? Ücretli üyelik olduğu için bedel ödemeden sadece link almak için kayıt olunuz.

storify anti seo nedir

storify anti seo nedir

Storify.com Anti Seo Nedir ?

25) Storify.com (Üretimi durduruldu) (DA 87) Bu büyük içerik iyileştirme sitesi, profilinizin ayrıntılar bölümünden web sitenize geri bağlanmanıza olanak tanır. Daha da iyisi, diğer web sitelerinizin tonlarını da işaretleyebilmeniz ve tüm önemli mülklerinize geri dönen bu canavar sayfasını oluşturmanızdır.

iconosquare anti seo nedir

iconosquare anti seo nedir

IconoSquare.com

26) Iconosquare.com (DA 86) Bu, Instagram profilinize biraz eklenmiştir. Iconosquare, Instagram hesabınızla ilgili önemli metrikleri almanıza ve bunları herkese açık olarak göstermenize olanak tanır. Diğer temiz şey ise, backlink’iniz bu sayfada da gösteriliyor.

crunchbase

crunchbase

CrunchBase.com

27) Crunchbase.com (DA 86) İster kendi ajansı işiniz, ister çalıştığınız bir müşteri olsun, buradan bir şirket profili alın. Sadece ürünler, ekip üyeleri ve daha fazlası gibi bilgileri eklemekle kalmaz, buradan da sulu bir backlink alabilirsiniz.

scoop.it

scoop.it

Scoop.it

28) Scoop.it (DA 86) Scoop.it’te hesabınızı oluşturmak son derece kolaydır ve size bir sosyal alan istifleme canavarı vererek, diğer sosyal profillerinizi sitede işaretleme şansı verir. Ana sitenizi profilinize de eklediğinizden emin olun.

instapaper antiseo nedir

instapaper antiseo nedir

InstaPaper.com

29) Instapaper.com (DA 85) Instapaper’ı seviyorum çünkü en temiz ve minimalist web sitesi yer imi araçlarından biri. Ancak bu üst katman altında, tüm bağlantılarınızın kırpılmasını ve orada alınmasını sağlayan süper güçlü bir sitedir.

wattpad anti seo nedir

wattpad

WattPad.com

30) Wattpad.com (DA 79) Pek çok insan Wattpad’i duymadı, ancak DA 79 için bu site sonuçta kötü değil. Görüyorsunuz, bu çok büyük bir okuyucu ve yazar topluluğu ve ayrıca web siteniz için güzel bir geri bağlantı ile bir profil oluşturmanıza izin veriyor. Şimdi o kadar kolay değildi.

envato.com

envato.com

Envato

31) Envato.com (DA 78) Şüphesiz eklentiler, temalar, videolar, stok görüntüler ve daha fazlası için en popüler ve en iyi çevrimiçi pazar yerlerinden biri olan bu site, size sadece bazı bilgileri koyamayacağınız bir profil sayfası sunar senin hakkında, ama senin de geri bağlantıların.

rebelmouse

rebelmouse

RebelMouse.com

32) Rebelmouse.com (DA 75) En iyi içerik iyileştirme sitelerinden biri olan Rebelmouse’u bir Pinterest gibi düşünün. Daha da iyisi, tüm web sitelerinizi ekliyor musunuz ve şimdi Rebelmouse’u bağlantılar ile çalıştırdığınızda, suyu diğer sitelerinize de geçiriyorsunuz.

aboutus.org anti seo nedir

aboutus

Aboutus.org

33) Aboutus.org (DA 72) Özel bir profil oluşturmanıza izin veren düzgün bir küçük web sitesi, bir profil oluşturmak o kadar da kötü değil, içeriği biçimlendirmek için bazı html kodlama becerilerini kullanabilirsiniz, ancak bir kez ayarladıktan sonra, sadece ana sitenizi eklemekle kalmaz, diğer bazı bağlantıları da açar. Firmanız için yapmanız gereken buradaki güvenilir ve üst segment güçlü otoriter sitelere üyelik açmakla birlikte benim sunduğum hizmetten yararlanmanızdır çünkü ne kadar kaliteli de olsa sadece backlink almak yeterli olmayacaktır.

authorstream anti seo nedir

authorstream

AuthorStream.com

34) Authorstream.com (DA 72) Authorstream’i Slideshare gibi düşünebilirsiniz, onun powerpoint ya da keynote gibi sunumları yükleyebileceğiniz bir web sitesidir. Hesabınızı oluşturduğunuzda, bağlantınızı açın ve sitenizin bir iç sayfasına bağlanacak kadar iyi.

pearltrees anti seo nedir

pearltrees anti seo nedir

Pearltrees.com Anti Seo Nedir ?

35) Pearltrees.com (DA 71) Bir başka popüler içerik iyileştirme web sitesi, bu neredeyse Rebelmouse kadar güçlü, bu yüzden aynı şeyi yaptığınızdan emin olun ve tüm sosyal profillerini ekleyin ve bağlantı suyunu almak için bu kötü çocuğu güçlendirin tüm özelliklerinize de akıyor.

Seo Danışmanlık Hizmeti

Talip TUNCER , Freelance Seo Uzmanı olarak sizlere 20 yıllık birikimimle hizmet vermekten gurur duyarım.