Alexa Sıralaması Sorgulama
1 Mayıs 2020 Yazarı taliptuncer 2

Alexa Sıralaması Sorgulama

Alexa Sıralaması Sorgulama için site hakkında bilgi vereceğim. Alexanın anasayfasından ne yapmak istediğini yazarak o sekmeye geçebilirsiniz. Aşağıdaki gibi bir uzantı çıkacak böylece siteniz ile ilgili tüm detayları görebileceksiniz.

Alexa,  Amazon tarafından geliştirilen, ilk olarak Amazon Lab126 tarafından geliştirilen Amazon Echo akıllı hoparlörlerde kullanılan bir sanal asistan AI teknolojisidir. Sesli etkileşim, müzik çalma, yapılacaklar listeleri yapma, alarm ayarlama, podcast akışı yapma, sesli kitap çalma ve hava durumu, trafik, spor ve haber gibi diğer gerçek zamanlı bilgileri sağlama yeteneğine sahiptir. Alexa, kendisini bir ev otomasyon sistemi olarak kullanan birçok akıllı cihazı da kontrol edebilir. Kullanıcılar Alexa yeteneklerini “beceriler” (üçüncü taraf satıcılar tarafından geliştirilen, hava durumu programları ve ses özellikleri gibi uygulamalarda daha yaygın olarak adlandırılan diğer ayarlarda geliştirilen ek işlevsellik) yükleyerek genişletebilirler. ( kaynak wikipedia)

alexa.com/siteinfo/taliptuncer.com

Alexa Sıralaması Sorgulama

Alexa Sıralaması Sorgulama

Alexa Sıralaması Nedir?

Alexa değerinin ölçümü çok geniştir bir tane kural yoktur. Wwbsitenizin aldığı trafiğine göre sıranızı belirler sunar ve sürekli olarak güncelleme çalışması yapar. Genel olarak basitçe Web-Sitenizin hiti yani aldığı trafik ne kadar yüksek olursa alexa değeriniz o kadar düşük olur yani alexa değerinizin düşük olması iyidir şöyle düşünün bir yarışmada derece yapmak için sayınızın düşük olması gerekir birinci 1 ikinci 2 gibi. A

Bugünlerde Alexa Sıralaması Sorgulama daha fazla önem kazanmış durumda çünkü insanlar arama motorlarında üst sırada olmak için robots.txt , sitemap.xml ile Seo ayarlarının tam olduğunu hatta organik hit almaları gerektiğine inanmakta ve alexa değerlerinde ciddi bir değişiklik olması gerekliliğine inanmaktadırlar. Bahsettiğim gibi Seo bir bütündür sadece birinin olması bir anlam taşımamaktadır.

Şimdi gelelim alexa konusunda neler yapabileceğine; alexa değeri ile domain authority arasında bir bağ vardır, SEO çalışmalarınız ile, arama motorlarındaki konumuz ile, ne kadar backlinkinizin olduğu ile ilgili değildir. Alexa düşürmek için özel bir çalışma yapmanıza gerek yoktur. ,Sitenizin aldığı hitin trafik büyüklüğünün dünya ve ülke bazına göre kaçıncı sıraalrda olduğunu bilmenize yardımcı olur.

Alexa Sıralaması Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Alexa sıralaması sorgulama toolbar

Alexa sıralaması sorgulama toolbar

Alexa web sitesinden öğrenebilir yada kullanışlı bir eklenti olan alexa toolbarı indirip çok daha hızlıca görebilirsiniz. Bu eklenti en etkili yollardan biridir doğrudan alexanın veri tabanına verilerin işlenmesine yardımcı olarak Trafik Rank global veya kendi ülkenizde ilerlemeye yardımcı olmaktadır.

Alexa Toolbar

Alexa Toolbar

Alexa Sıralama Düşürme Nasıl Yapılır?

Alexa değerini düşürme için yapılması gerekenlerden biri hit almak olabilir ama hit konusu tehlikelidir ve doğal değildir. Aslında Alexa sitesinin dikkate alarak puan vererek sıralama kriteri oluşturmasını özetleyelim. Alexa sıralamasını düşürmek için aşağıdakileri kesinlikle yapmalısınız.

  • Alexa Toolbar yüklemelisiniz,
  • Sitenize Alexa Widget ekleyebilirsiniz bu sitenin alexa sıralamasını düşürmesine yardımcı olacaktır. Böylece  Alexa tarafından daha hızlı algılanmasını sağlar.
  • Sitenizi ziyaret eden kullanıcların da alexa toolbarı kullanıyor olması lazım,
  • Site içeriğinizin zengin ve kaliteli olması gereklidir,
  • Siteniz otomatik olarak database e kayıt olacaktır ayrıca Alexa sitesinde hesap oluşturup sitenin Alexa üzerinden takibi size bir nebze fayda sağlayacaktır.
  • Site açılış hızınız yüksek olmalıdır,
  • Ziyaretçilerin Google da olduğu gibi site hakkında Alexa sayfasına anahtar kelime ile yorumlar yapması ve siteye 5 yıldız vermesi sağlanmalıdır.
  • Sitede bulunan resimlerin alt ve title içeriklerinin olması ziyaretçiyi arttıracak bu da ziyaretçi çekip alexa değerine katkı sağlayacaktır.
  • Siteniz özgün içeriklere sahip olmalıdır.
  • Reklamlar verebilir tanıtımlar yaptırabilirsiniz böylece hem organik kullanıcı hemde botlar sitenize giriş yapacak öyle Alexa Sıralaması Sorgulama yaparak değerin düşmesi görmek kaçınılmaz olacaktır.

Sonuç olarak Seo çalışmaları arasında pek de önemli bir yer tutmayan bu değer sizin normal çalışmalar sonucunda edineceğiniz bir sıralamadır. Odaklanmanız gereken konu hep doğal çalışmalar olsun son olarak Hacklinkten kaçının.

Alexa Sıralaması Sorgulama alexa değerinin düşük olması iyidir fakat özellikle düşürmek için bir çalışma yapmaya çalışmayınız. Basit ayarlar ile sitenize destek veriniz. Bilmeniz gereken konu Arama motorları sürekli güncelleme yapmakta yazılım ile çok rahatlıkla hileleri algılar ve bunu spam scorları ile

Tüm soru ve sorularınız için iletişime geçiniz.

iletişim , seo uzmanı ,