Ahrefs Backlink Checker
30 Nisan 2020 Yazarı taliptuncer 2

Ahrefs Backlink Checker

Ahrefs Backlink Checker

Ahrefs Backlink Checker

Ahrefs Backlink Checker

Ahrefs Backlink Checker, son zamanlarda en yaygın ve iyi analizin olduğu sitedir. Bilgi amaçlı ve beğendiğim için bilgi veriyorum. Sadece backlink check yani siteye alınan linklerin kontrolü değil backlinklerin tespiti dışında ücretli bir çok araç da web sitesinde bulunmadır. Ücretli uygulamasını kullanmıyorum diyebilirim fiyatı çok düşük değildir. Bir diğer uygulaması content explorer ile anahtar kelime bazında takibi sağlamaktadır.

Ahrefs Backlink Checker ile Web Sitenize diğer sitelerden alınan linklerin IP grubundan adres uzantısına kadar bir çok detaylı olarak raporu veren Ahrefs en düşük planı için ödemeniz gereken aylık ücreti 99 Dolardır.

Ahrefs Web Sitesi Nedir?

Site bir çok bölümden oluşmaktadır ve sitede bulabileceğiniz bazı bölümler şöyledir.

  • Anahtar kelime analizleri,
  • Backlink Analizleri,
  • Bağlantı kesişimleri,
  • İçerik gezginleri,
  • Sıralama takipleri,
  • Site denetimleri,
  • Site karşılaştırmaları,
  • Site analizleri,
  • Toplu analizleri,

Ahrefs Site Explorer

 

Ücretli ve Ücretsiz bölümleri bulunan sitede, siteniz ile iç ve dış linkleri detaylıca kontrol edebilir ve ayrıca rakipleriniz ile ilgili analizleri yapabilirsiniz.

site adresi: ahrefs.com/tr/site-explorer

 

Ahrefs Keywords Explorer

Binlerce anahtar kelime fikri keşfedebilir ve sıralanma zorluklarını analiz edin ve trafik potansiyellerini hesaplayabilirsiniz.

keywords explorer

keywords explorer

Belki 100 lerce seo ile iligili aralar vardır. Ahrefs’ten bahsetmem sebebi en sık kullandığım bir araç olduğundan bir denemenizi istememdir. Belki ihtiyacınızı başka bir seo aracı ile karşılıyorsunuzdur belki hiç kullanmıyorsunuzdur fakat 1 sefer bile olsa analizleri kullandığınızda sizinde favori siteniz olacaktır.

 

Ahrefs Backlink Checker Sitesi

seo nedir

site adresi: Backlink Check

Seo arama motorlarında sitenin ön plana çıkabilmesi yapılan çalışmadır. Bu yapılan çalışmalardan sonra çalışmaların takibi için kullanacağınız bir sitedir. Arama motorlarında anahtar kelimenizin sıralaması ve kelimenin sıralama takibi, sitenizin diğer sitelerden aldığı linkler ve bu linklerin follow dofollow durumu ile detaylı bir backlink analizini bulacaksınız. Ahrefs Backlink Checker bu sektördeki en iyilerden biridir. Bu kadar övdük ama kullanmayabilirsiniz tabi ki.

Backlinkten neden bu kadar bashediyoruz  Domanin Authority konusundan bahsettiğim gibi sitenin kalitesinin büyük bir kısmı alınan back linkler ile tespit edilmektedir. Bu sebeple backlinklerin analizleri büyük önem taşımaktadır. Sitenizi hangi sitelerden balantılar verildi ve bu bağlantıyı veren siteler kimdir bu iki soru ile sitenizin kalite durumu DA PA puanları belirlenir.

Organik hit tehlikedir lütfen okuyunuz.

Seo İletişim Ahrefs Backlink Checker